Sākums

Nepalaid garām Latvijas Orientēšanās nakti!

Eiropas sporta nedēļas ietvaros 27. septembrī norisināsies Latvijas orientēšanās nakts, kad 11 Latvijas pilsētās un novados, tostarp arī Daugavpilī, ikvienam būs iespēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

Latvijas orientēšanās nakts šogad norisināsies arī Vecumniekos, Liepājā, Rīgā, Tukumā, Olainē, Limbažos, Siguldā, Talsos, Salaspilī, Cēsīs. Katrā pilsētā tas būs kā atsevišķs pasākums ar atsevišķu apbalvošanu. 

Sacensību formāts: 3 stundu sacensības rogainingā saskaņā ar Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) apstiprinātajiem noteikumiem. Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) apmeklē kontrolpunktus izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir, orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaits punktus, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu. Kontrolpunktiem ir dažādas ieskaites punktu vērtības, ko parasti apzīmē ar pirmo ciparu kontrolpunkta numurā. Komandas tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas dažādās vecuma grupās. Pārvietošanās tikai ar kājām. Sacensības notiek dažādās Latvijas pilsētās, katrā pilsētā kā atsevišķs pasākums ar atsevišķu apbalvošanu.

Programma:

Sacensību centrs atradīsies Daugavpils Universitātes Mācību korpusā, Parādes ielā 1

Karšu saņemšana no plkst. 18:30

Starts visās norises vietās plkst. 20:00

Finišs 23:00

Apbalvošana 23:30

Atzīmēšanās kontrolpunktos izmantojot Qrenteerings mobilo aplikāciju – nolasot QR kodus kontrolpunktos, tādēļ katrai komandai nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar iespēju ielādēt aplikāciju.

Dalība sacensībās ir bezmaksas, bet pieteikšanās iespējama līdz 23. septembrim tiešsaistē vai sacensību dienā uz vietas.

Pasākumu rīko Latvijas Orientēšanās federācija ar Daugavpils domes atbalstu. Sadarbības partneri – Latvijas Sporta federāciju padome, Daugavpils Universitāte un Karšu izdevniecība Jāņa sēta.

Sīkāka informācija par sacensību formātu un norisi, kā arī reģistrācija pieejama mājaslapā http://www.rogaining.lv/onakts/

 

Add comment


Security code
Refresh