Sākums

Orientēšanās apmācības apvidū divu gadu laikā izmēģinājuši ap 460 dalībniekiem

Bezmaksas orientēšanās apmācības apvidū Daugavpils pilsētā norisinājās kopš 2018. gada vasaras projekta "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā" ietvaros. Divu gadu laikā orientēšanās kluba “Stiga” treneru vadībā tika īstenotas 300 nodarbības kurās kopumā tika iesaistīti ap 460 dalībnieki vecumā no 3 līdz 70 gadiem.

Nodarbību ietvaros dalībnieki apguva orientēšanās pamatprasmes – kartes apzīmējumus un kartes lasīšanu, mērogu un attāluma noteikšanu dabā, azimutu un virziena noteikšanu. Darbs tika organizēts grupās pēc dalībnieku fiziskās sagatavotības un iepriekšējo zināšanu līmeņa. Orientēšanās nodarbības norisinājās visu gadu, gan vasarā, gan ziemā, sniedzot dalībniekiem iespēju apgūt pēc iespējas vairāk orientēšanās sporta paveidu un izvēlēties sev visatbilstošāko. Vasarā lielākā daļa nodarbību norisinājās mežā vai mikrorajonu apkaimē, savukārt ziemā projekta dalībnieki vairāk varēja izmēģināt orientēšanās telpās, labirintus, kā arī orientēšanos uz slēpēm.

Noslēdzoties katrai apmācību grupai vairāki dalībnieki izrādīja vēlmi turpināt apmeklēt nodarbības arī nākamajās grupās, savukārt vairāki bērni iesaistījās orientēšanās sporta pulciņos.

Add comment


Security code
Refresh