Vasaras izaicinājums 2015sv 2015.08.02. 14:54
Results - 2. dienacreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
W8* (2)1,1 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Greta Simkonyte01Medeina OKLTU16:200:00
2Lukne Simkonyte08Medeina OKLTU23:29+7:09
 
 
 
M8* (2)1,1 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Atis Dubrovskis07A2LAT14:300:00
 
Leonid Bogopolskiy08UZAO-Team MoscowRUSmp
 
 
 
W10 (2)1,5 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Emilija Staišiūnaitė05Azuolas OKLTU18:510:00
2Karolīna Māliņa06Kāpa OK/Ādažu BJSSLAT1:09:30+50:39
 
 
 
M10 (6)1,5 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Dāvis Vintišs05Madonas BJSS/OK AronaLAT10:490:00
2Edijs Čākurs05NaukšēniLAT21:18+10:29
3Edvards Zvirgzdiņš06ind.25:01+14:12
 
Uvis Šolmanis06Auseklis IKLATmp
Filips Mikulovs06Stiga OKLATdns
Bogdans Bogdanovs06Stiga OKLATdns
 
 
 
M12 (3)3,4 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Siarhei Zhylinski03Belaya Rus SOCBLR28:450:00
2Normunds Lucijanovs04Sēlijas Mežs OSKLAT56:57+28:12
3Kristiāns Lipskis04Sēlijas Mežs OSKLAT1:05:05+36:20
 
 
 
W14 (4)5,2 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Kristīne Berķe02Auseklis IKLAT1:15:180:00
2Alexandra Starostenko02Berezino KSOBLR1:22:20+7:02
3Daruy VankevichBerezino KSOBLR1:24:27+9:09
4Nataļja Tumanova02Stiga OKLAT1:50:12+34:54
 
 
 
M14 (4)5,2 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Dāvis Šolmanis01Auseklis IKLAT1:00:520:00
2Renārs Lucijanovs01Sēlijas Mežs OSKLAT1:04:00+3:08
3Nils Ciglis02A2LAT1:26:12+25:20
4Ņikita Bogdanovs02Stiga OKLAT1:27:25+26:33
 
 
 
W16 (2)6,9 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Magda Cigle00A2LAT1:17:130:00
2Paula Līga Alksne00Auseklis IKLAT1:28:37+11:24
 
 
 
M16 (5)8,6 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Madis Ciglis99A2LAT1:14:190:00
2Edijs Dzalbs00CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT1:18:58+4:39
3Domantas Balčiūnas99Oriens OKLTU1:20:34+6:15
4Aivars Lucijanovs99Sēlijas Mežs OSKLAT1:36:12+21:53
5Janka Halubovich00BJAGLEZBLR2:06:42+52:23
 
 
 
W18 (3)7,5 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Ieva Ivbule98Sēlijas Mežs OSKLAT1:16:090:00
2Anna Freimane97Auseklis IKLAT1:19:09+3:00
3Elizabete Blūmentāle97Ozons/RSPLAT1:21:11+5:02
 
 
 
M18 (3)10,3 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Haralds Ulmanis98Auseklis IKLAT1:23:270:00
2Paulius Janušauskas97Azuolas OKLTU1:45:07+21:40
 
Maksims Latkovskis98Stiga OKLATdns
 
 
 
W20 (1)7,5 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Ilvija Jakāne96Auseklis IKLAT1:41:170:00
 
 
 
M20 (4)10,3 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Alvis Reinsons95Auseklis IKLAT1:19:450:00
2Valts Ulmanis96Auseklis IKLAT1:24:07+4:22
3Antons DrozdovsStiga OKLAT1:29:18+9:33
 
Kefirs IvanovichsOrona OKdns
 
 
 
W21E (3)10,5 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Volha Rahautsova86Alcor BLRBLR1:47:230:00
2Laura Leiboma96Kāpa OK/Ādažu BJSSLAT1:52:54+5:31
3Aksana Buyakova90SpartakBLR2:18:35+31:12
 
 
 
M21E (12)13,4 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Ainārs Lupiķis89Kāpa OKLAT1:34:410:00
2Viktoras Staišiūnas93Azuolas OKLTU1:36:59+2:18
3Denis Zlobin82MetaBLR1:38:11+3:30
4Kristaps Ozoliņš88Madonas BJSS/OK AronaLAT1:39:47+5:06
5Guntis Māliņš84Kāpa OKLAT1:45:32+10:51
6Darius Kilbauskas87Šiurpys OKLTU1:47:50+13:09
7Andrej Gerasimov87Šiurpys OKLTU1:52:52+18:11
8Eduard Novičenko83Šiurpys OKLTU2:03:44+29:03
9Aliaksei Labcheuski82www.obelarus.netBLR2:34:08+59:27
 
Mārtiņš Skujenieks85OzonsLATdnf
Jevgenijs Danilovs97Stiga OKLATdns
Olegs Homilovs83Stiga OKLATdns
 
 
 
W21A (4)7,5 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Olga Pavārniece90Stiga OKLAT1:15:450:00
2Hanna Rudakouskaya92Belaya Rus SOCBLR1:18:45+3:00
3Maryna Hladkaya88Alcor BLRBLR1:19:34+3:49
4Ekaterina Gurina89Eridan OCBLR1:58:18+42:33
 
 
 
M21A (5)11,1 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Ivars Celiņš87CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT1:35:150:00
2Yauheni Karaliou89BNTUBLR1:44:44+9:29
3Viktar Karahoda92www.obelarus.netBLR1:48:15+13:00
4Arkadz Karahoda91www.obelarus.netBLR1:52:17+17:02
5Sergey Mihalkin89Eridan OCBLR2:20:12+44:57
 
 
 
W21B (8)4,4 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Antra Skujeniece86OzonsLAT42:070:00
2Madara Šadrina94Kāpa OKLAT42:20+0:13
3Maryia Radkevich92BaklanBLR44:25+2:18
4Marina Grigorjeva94Stiga OKLAT46:29+4:22
5Maija Māliņa88Kāpa OKLAT48:33+6:26
 
Liene Barazinska83Arona OKLATmp
Iryna Majsiajuk87ind.mp
Laura Ķīse78ind.dns
 
 
 
M21B (11)6,7 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Dudzik Uladzimir82BSPUBLR48:090:00
2Jānis Zamovskis82Ogre OK/SCLAT48:18+0:09
3Kristaps Dzvinko81ind.56:09+8:00
4Gennady Bogopolskiy77UZAO-Team MoscowRUS56:40+8:31
5Eduards Bura67Auseklis IKLAT1:02:08+13:59
6Dagnis Dubrovskis73A2LAT1:06:59+18:50
7Sergey Androschik82BSPUBLR1:11:14+23:05
8Henrijs Šuķītis76ind.1:17:23+29:14
9Uldis Barazinskis74Arona OKLAT1:30:50+42:41
 
Viachaslau Milashevich90MetaBLRdns
Dzmitry Halavach72MetaBLRdns
 
 
 
W35 (1)8,6 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Volha Dziamidzenka77BSPU, MinskBLR2:38:260:00
 
 
 
M35 (3)11,1 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Vladimirs Ļašs80Briksnis SKLAT1:44:540:00
2Kārlis Zvirgzdiņš79ind.2:08:21+23:27
 
Sandis Zuzāns8030draugi.lvLATdns
 
 
 
W40 (2)7,2 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Jana Lepiksone70Auseklis IKLAT1:10:430:00
2Jolanta Bura70Auseklis IKLAT1:32:17+21:34
 
 
 
M40 (5)9,2 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Aigars Leiboms63CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT1:06:570:00
2Ingus Grasis72Auseklis IKLAT1:18:32+11:35
3Dmitrijs Frolovs73Auseklis IKLAT1:27:04+20:07
4Robertas Mikalauskas73LevuoLTU1:29:06+22:09
5Siarhei Voranau72Alcor BLRBLR1:33:28+26:31
 
 
 
W45 (5)7,2 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Inga Grende67OzonsLAT1:29:080:00
2Inta Mihailova68Auseklis IKLAT1:30:50+1:42
3Oksana Petrova66Azimut-SpartakBLR1:33:03+3:55
4Vija Šiltere67Auseklis IKLAT1:45:47+16:39
 
Ieva Pabērzeind.dns
 
 
 
M45 (5)9,2 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Raivis Reinsons69Auseklis IKLAT1:29:100:00
2Jurijs Narels68Sēlijas Mežs OSKLAT1:39:58+10:48
3Egons Šolmanis69Auseklis IKLAT1:43:59+14:49
4Vitalis Mažuolis70Oriens OKLTU2:03:49+34:39
5Juri Halubovich67BJAGLEZBLR2:17:07+47:57
 
 
 
W50 (7)6,7 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Gunta Lebedoka54KURMIS OKLAT1:08:100:00
2Baiba Zariņa61OzonsLAT1:11:40+3:30
3Alena Piatrova62Torpedo, MogilevBLR1:12:07+3:57
4Daina Lūkina62Sēlijas Mežs OSKLAT1:12:13+4:03
5Gunta Dudele63Azimuts OK- Sm BJSSLAT1:15:13+7:03
6Elena Grigorovich65DneprBLR1:38:25+30:15
7Iruna Rubalka62Torpedo, MogilevBLR1:44:55+36:45
 
 
 
M50 (7)8,6 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Algimantas Rudis62Saule OKLTU1:04:250:00
2Sergejs Šadrins65Kāpa OK/Carnikavas nov.LAT1:10:40+6:15
3Aivars Mihailovs64Auseklis IKLAT1:15:28+11:03
4Andrej Morozov64Belaya Rus SOCBLR1:15:46+11:21
5Vygintas Saldukas64Oriens OKLTU1:24:04+19:39
6Aigars DudelisAzimuts OK- Sm BJSSLAT1:39:21+34:56
7Mihail Grigorovich63DneprBLR2:13:21+1:08:56
 
 
 
W55 (2)6,7 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Gundega Jurāne59Sēlijas Mežs OSKLAT1:10:300:00
2Ārija Šinke57Kāpa OKLAT1:23:48+13:18
 
 
 
M55 (7)8,6 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Juris Šinke57Kāpa OKLAT1:13:100:00
2Guntis Dude60Sprīdītis TSKLAT1:14:48+1:38
3Varis Peisenieks57Kāpa OKLAT1:22:14+9:04
4Aivars Druvenieks56Sēlijas Mežs OSKLAT1:29:22+16:12
5Rolands Laveiķis56Kāpa OK/Carnikavas nov.LAT1:31:35+18:25
6Rimantas Dauderis59KrantasLTU1:35:21+22:11
7Vasili Fralou57Torpedo, MogilevBLR1:40:02+26:52
 
 
 
W60 (3)5,1 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Larisa Avramenko55BNTUBLR1:14:550:00
2Dzidra Brilte52Stiga OKLAT1:29:39+14:44
 
Austra Brilte52Stiga OKLATdnf
 
 
 
M60 (5)6,9 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Jānis Turks55Taka TOKLAT1:12:480:00
2Pēteris Magone55UMURGALAT1:16:40+3:52
3Ivan Grigorevich55BSPUBLR1:26:59+14:11
 
Jura Evdokimov52Stiga OKLATdns
Viktar Hrekau54MetaBLRdns
 
 
 
W65 (2)5,1 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Ruta Kukka50Kāpa OKLAT1:07:410:00
2Valentina Petrova49Stiga OKLAT1:21:52+14:11
 
 
 
M65 (3)6,9 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Uldis Alksnis46Jēkaba aģentūraLAT1:17:000:00
2Volli Kukk49Kāpa OKLAT1:18:45+1:45
3Zigmunds Daščors47Sēlijas Mežs OSKLAT1:20:46+3:46
 
 
 
M70 (3)4,9 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Juris Zvirgzds42SeniorsLAT1:05:220:00
2Jānis Kalniņš43Sēlijas Mežs OSKLAT1:18:51+13:29
3Imants Meldrājs42Sēlijas Mežs OSKLAT1:27:51+22:29
 
 
 
W75 (1)4,1 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Jūlija Zvirgzde40SeniorsLAT2:48:300:00
 
 
 
M75 (1)4,9 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Edvīns Berners37A2LAT1:10:270:00
 
 
 
OPEN1 (9)3,8 km 0 m
PlNameYBClubNatTimeDiff.
1Tatsiana Rudakouskaya69Vityas OSCBLR55:490:00
2kirill kovalkoUZAO-Team MoscowRUS1:06:07+10:18
3Oleg Kaštanov89Azimut-SpartakBLR1:46:49+51:00
4Nikolaj Kaštanov59Azimut-SpartakBLR1:51:35+55:46
 
Tatjana Maliskina74Stiga OKLATmp
Elizabete Dzalbe02ind.mp
Halina Hancharova59Vityas OSCBLRdns
Elena Bogopolskaya74UZAO-Team MoscowRUSdns
Viachaslau Natalevich56Vityas OSCBLRdns