Ezerzeme 1. karta

2017.05.17.
Organiser : Stiga
Course Master : Olga Pavārniece
[1] [2] [3]
1 Course (1): 14 KP 5150m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    40 Olegs Gauks               Individual 01:01:53
 2.    32 Diana Kozirkova           Individual 02:00:19 +58:26
 3.    35 Aldis Kozirkovs           Individual 02:00:22 +58:29
       10 Aleksandrs Sidenko        Jaunsardze DQ      
       15 Roberts Cakuls            Jaunsardze DQ      
       19 Raimonds Plavans          Jaunsardze DQ      
       20 Martins Vics              Jaunsardze DQ      
        1 Janis Stramkals           Individual DQ      
       16 Egils Bogdans             Jaunsardze DQ      
        9 Aleksandrs Jekimovs       Jaunsardze DQ      
2 Course (2): 7 KP 2190m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    45 Edgars Potapovs           Individual 00:28:05
 2.    44 Andrejs Mihejevs          Robezsardz 00:28:06 +00:01
 3.    45 Ailins Cauna              Individual 00:51:33 +23:28
 4.    48 Ainars Cauna              Individual 00:51:46 +23:41
 5.    42 Daiga Utane               Individual 00:52:02 +23:57
 6.    41 Antons Skirmants          Individual 00:52:03 +23:58
 7.    37 Ricards Cakuls            Individual 01:03:23 +35:18
 8.     8 Erlends Verze             Jaunsardze 01:06:28 +38:23
 9.    38 Artis Logins              Individual 01:10:15 +42:10
10.     4 Ricards Sinicins          Jaunsardze 01:14:31 +46:26
11.     5 Nikita Martincevs         Jaunsardze 01:14:36 +46:31
12.    36 Samanta Peipina           Individual 01:29:27 +61:22
13.    34 Guntis Trupavnieks        Individual 01:41:42 +73:37
14.    29 Inese Viluma              Individual 01:44:58 +76:53
14.    30 Signe Paulina             Individual 01:44:58 +76:53
16.    21 Maksims Cerkovskis        Jaunsardze 01:54:26 +86:21
17.    22 Anatolijs Dimitrijevs     Jaunsardze 01:54:30 +86:25
       14 Marite Dakule             Jaunsardze DQ      
        2 Sintija Vaivare           Jaunsardze DQ      
        3 Viktorija Sarigina        Jaunsardze DQ      
       23 Sergejs Tihomirovs        Jaunsardze DQ      
       12 Kristine Kurenkova        Jaunsardze DQ      
        6 Ilja Varfolomejevs        Jaunsardze DQ      
       11 Alona Nagle               Jaunsardze DQ      
        7 Marina Jefremenkova       Jaunsardze DQ      
       27 Ernests Donans            Jaunsardze DQ      
3 Course (3): 4 KP 1520m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    15 Roberts Cakuls            Jaunsardze 00:22:07
 2.     8 Erlends Verze             Jaunsardze 00:28:43 +06:36
 3.    39 Andris Filipenoks         Individual 00:29:23 +07:16
 4.    47 Linda Cauna               Individual 00:33:06 +10:59
 4.    46 Betija Elizabete Cauna    Individual 00:33:06 +10:59
 6.    28 Raitis Sprikuts           Jaunsardze 00:33:39 +11:32
 7.    26 Maris Tadeusaks           Jaunsardze 00:34:10 +12:03
 8.    37 Ricards Cakuls            Individual 00:49:19 +27:12
 9.    33 Jolanta Ostrovska         Individual 01:49:04 +86:57
       26 Maris Tadeusaks           Jaunsardze DQ      
       25 Davis Adamants            Jaunsardze DQ      
       24 Agrita Berzina            Jaunsardze DQ      
        7 Marina Jefremenkova       Jaunsardze DQ      
        6 Ilja Varfolomejevs        Jaunsardze DQ      
       18 Kaspars Kuznecovs         Jaunsardze DQ      
        5 Nikita Martincevs         Jaunsardze DQ      
       32 Diana Kozirkova           Individual DQ      

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.63 [2016.509] @ 2017.05.17. 22:00:21 NGO PRO.ini