Ezerzeme Rogovka

20.09.2017.
Organiser : Stiga/Magnen
[#1] [#2] [#3]
#1 Course (1): 16 KP 2850m km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    90 Artis Gorodnicijs         VRK       1        00:23:07
 2.     0 Olga Pavarniece           Stiga     1        00:23:16 +00:09
 3.    58 Velga Lace                Ilzeskalns1        00:23:37 +00:30
 4.     0 Guntis Rasims             Rez.nov   1        00:23:49 +00:42
 5.    15 Roberts Cakuls            Jaunsardze1        00:25:58 +02:51
 6.    47 Linda Cauna               Magnen    1        00:26:09 +03:02
 7.    48 Ainars Cauna              VRK       1        00:26:36 +03:29
 8.    59 Marija Kozirkova          Veremi    1        00:30:46 +07:39
 9.    35 Aldis Kozirkovs           Individual1        00:30:50 +07:43
10.    45 Ailins Cauna              Magnen    1        00:33:18 +10:11
11.    54 Eduards Zeiliss           individual1        00:33:49 +10:42
12.     0 Viktorija Reble           Rez. 1 gim1        00:33:56 +10:49
13.    51 Romans Cvetkovs           individual1        00:33:58 +10:51
14.     0 Kristaps Adamovics        Rez. 1 gim1        00:34:17 +11:10
15.     0 Liene Rece                Rez. 1 gim1        00:34:34 +11:27
16.     0 Janis Stankevics          RTA       1        00:34:44 +11:37
17.     0 Gusts Agafonovs           Rez.1 gimn1        00:35:01 +11:54
18.     0 Nauris Luksans            Nautr.vsk 1        00:41:15 +18:08
19.     0 Viktors Drozdovs          Nautr.vsk 1        00:41:31 +18:24
20.     0 Andris Mazurs             Nautr.vsk 1        00:42:26 +19:19
21.     0 Kristians Augustkalns     Nautr.vsk 1        00:43:26 +20:19
22.     0 Kondrats Duda             individ   1        00:44:54 +21:47
23.    56 Valentina Svilane-Duda    individual1        00:44:55 +21:48
24.     0 Juris Silins              Rez. gimna1        00:46:50 +23:43
25.     0 Huberts Zimackis          Rez. giman1        00:47:34 +24:27
26.     0 Ruta Vonoga               Nautr.vsk 1        00:55:09 +32:02
27.     0 Liga Sondore              Nautr.vsk 1        00:55:25 +32:18
28.     0 Annija Mazure             Nautr.vsk 1        01:16:06 +52:59
       94 Iveta Linuza              Mezvidi   1        DQ      
        0 Viktorija Adijane         Nautr,vsk 1        DQ      
        0 Gunta Mazure              Nautr.vsk 1        DQ      
        0 Sarma Rancane             Nautr.vsk 1        DQ      
#2 Course (2): 13 KP 2360m km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    90 Artis Gorodnicijs         VRK       2        00:19:22
 2.    15 Roberts Cakuls            Jaunsardze2        00:19:25 +00:03
 3.    58 Velga Lace                Ilzeskalns2        00:19:31 +00:09
 4.     0 Viktors Drozdovs          Nautr.vsk 2        00:20:54 +01:32
 5.    94 Iveta Linuza              Mezvidi   2        00:21:07 +01:45
 6.    87 Evija  Borise             VRK       2        00:21:33 +02:11
 7.    91 Janis Karols              VRK       2        00:21:35 +02:13
 8.    86 Marija Mihailova          VRK       2        00:21:42 +02:20
 9.     0 Andris Mazurs             Nautr.vsk 2        00:22:07 +02:45
10.    85 Laura Mascanova           individ   2        00:24:41 +05:19
11.     0 Ruta Vonoga               Nautr.vsk 2        00:25:29 +06:07
12.    48 Ainars Cauna              VRK       2        00:30:38 +11:16
13.    45 Ailins Cauna              Magnen    2        00:31:27 +12:05
14.    47 Linda Cauna               Magnen    2        00:32:24 +13:02
15.    84 Sintija Cakule            individ   2        00:47:39 +28:17
15.    37 Ricards Cakuls            Individual2        00:47:39 +28:17
17.     0 Ritvars Logins            Nautr.vsk 2        00:49:11 +29:49
18.     0 Ruta Logina               Nautreni  2        00:49:26 +30:04
19.     0 Anna Kristijana Logina    x68       2        00:49:30 +30:08
20.    59 Marija Kozirkova          Veremi    2        00:50:21 +30:59
21.     0 Nauris Mivreniks          Ilzeskalns2        00:50:24 +31:02
22.     0 Madara Elksne             Ilzeskalns2        00:50:26 +31:04
23.     0 Marta Brokane             Nautr.vsk 2        02:18:59 +119:37
        0 Maksims Balulis           Nautr.vsk 2        DQ      
        0 Aris Rancans              Nautr.vsk 2        DQ      
        0 Samanta Kanaska           Nautr.vsk 2        DQ      
        0 Kristaps Melnis           x28       2        DQ      
        0 Anija Mazure              Nautr.vsk 2        DQ      
        0 Liga Sondore              Nautr.vsk 2        DQ      
        0 Normunds Martinovs        Nautr.vsk 2        DQ      
#3 Course (3): 11 KP 1540m km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    15 Roberts Cakuls            Jaunsardze3        00:12:56
 2.     0 Viktors Drozdovs          Nautr.vsk 3        00:13:10 +00:14
 3.    47 Linda Cauna               Magnen    3        00:13:16 +00:20
 4.    48 Ainars Cauna              VRK       3        00:13:41 +00:45
 5.    91 Janis Karols              VRK       3        00:14:25 +01:29
 6.    86 Marija Mihailova          VRK       3        00:14:31 +01:35
 7.    87 Evija  Borise             VRK       3        00:14:32 +01:36
 8.    45 Ailins Cauna              Magnen    3        00:15:19 +02:23
 9.     0 Annija Mazure             Nautr.vsk 3        00:17:38 +04:42
10.    56 Valentina Svilane-Duda    individual3        00:17:40 +04:44
11.    90 Artis Gorodnicijs         VRK       3        00:18:38 +05:42
12.     0 Ruta Vonoga               Nautr.vsk 3        00:18:54 +05:58
13.     0 Liga Sondore              Nautr.vsk 3        00:19:03 +06:07
14.    85 Laura Mascanova           individ   3        00:21:01 +08:05
15.    58 Velga Lace                Ilzeskalns3        00:21:25 +08:29
16.     0 Ritvars Logins            Nautr.vsk 3        00:22:03 +09:07
17.     0 Ruta Logina               Nautreni  3        00:22:30 +09:34
18.     0 Anna-Kristijana Logina    Nautr.vsk 3        00:22:56 +10:00
19.     0 Alberts Gailums           Nautr.vsk 3        00:23:04 +10:08
        0 Nauris Luksans            Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Rolands Jurdzs            Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Renars Jurdzs             Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Lilija Kanaska            Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Janis Bilinskis           Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Eva Skudra                Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Gustavs Voldemars Grins   Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Andris Mazurs             Nautr.vsk 3        DQ      
        0 Edgars Vonogs             Nautr.vsk 3        DQ      

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.63 [2016.509] @ 20.09.2017. 19:01:39 Latvian Orienteering Federation