Pāvelam Rogožinam pirmais starts Eiropas Taku orientēšanās čempionātā
Pāvels šim startam gatavojās BJC “Jaunība” bijušā pedagoga un taku orientēšanās entuziasta Jāņa Gaideļa paspārnē, kas nodrošināja jaunietim papildus treniņiespējas gan tepat Daugavpilī, gan startējot starptautiskā startā Lietuvā, kur Pāvels savā vecuma grupā izcīnīja augsto 2. vietu. Tāpat uz šo startu devās mūsu audzēknis Artjoms Ivanovs, kas jauniešu konkurencē izrindojās augstajā 3. pozīcijā.
Tā kā taku orientēšanās disciplīnā ir precīzi jāisprot visas orientēšanās kartes nianses, lai adaptētos sarežģītajam Somijas klinšu apvidum, Pāvels kopā ar Latvijas taku orientēšanās izlasi devās uz Somiju jau 4. maijā, lai piedalītos vairākos treniņstartos. Vienā no treniņstartiem, 5. maijā, Pāvels savā vecuma grupā pacēlās augstajā 3. pozīcijā.
Galvenais starts – Eiropas čempionāts, norisinājās no 8. līdz 12. maijam, kur Pāvels jau startēja stiprajā Open grupas konkurencē bez vecuma ierobežojumiem. Pirmo sacensību dienu jaunietis iesāka ar 79. vietu 134 dalībnieku konkurencē, savukārt jau nākamajā startā puisis pacēlās par 40 pozīcijām, ieņemot augsto 39. vietu Pre-O distancē. Startējot stafetē kopā ar Kristapu Mirlauku un Guntaru Mankus, vīru komanda sasniedza 21. vietu.
Pats Pāvels atzinīgi vērtē savu pirmo sniegumu starptautiskajā Taku-O arēnā:
“Somijā jutījos kā citā pasaulē, jo apstākļi mežā pilnībā atšķirās no tiem, kas ir Latvijā. Pirmās dienas es meģināju pielāgoties un saprast vidi, lai varētu turpmāk labi nostartēt Eiropas čempionāta. Apmēram trešajā-ceturtajā dienā sāku jau saprast visas klintis, un arī priekš sevis uzrādarīju labu rezultātu treniņā, kur man bija 25 pareizās atbildes no 27 uzdevumiem, kas pēc Latvijas izlases parstāvju viedokļa bija foršs rezultāts priekš pirmās reizes jaunajā vidē. Turpmāk, kad sākas pats čempionāts, man sanāca viena no startiem iegūt 29 pareizās atbildes no 32 kas ļāva sasniegt 39 vietu. Tas bija mans labākais rezultāts šajas dienās. Beigu beigās man šī pieredze bija ļoti svarīga, jo tagad māku lasīt visas detaļas ne tikai klintīs, bet arī reljefā ar augstām augstumlīknem, saskatot vismazākas izmaiņas līdz pat pushorizontālei.”
0 Comments